Децентралізація - це крок в майбутнє

PEERTUBE

PeerTube:
найновіша заміна для YouTube

З PeerTube вам не потрібно догоджати алгоритмам, штучно змінюючи свій вміст: платформами PeerTube керують і модерують такі люди, як ви і ми, а не роботи. PeerTube дозволяє вам зосередитися на тому, що ви робите найкраще: на ваших відео, у тому, як ви хочете їх створити. Здобудьте видимість завдяки концепції федерації! Збільште потенційну аудиторію своїх відео, підключивши свою платформу PeerTube до тих, які вам потрібні.

Історія PeerTube

PeerTube створений в 2017 році розробником Chocobozzz. У 2018 році була випущенна стабільна версія. А у листопаді 2019 році випущена версія 2.0, PeerTube отримує офіційний маскот Sepia. 22 вересня 2020 представлений пошуковий рушій SepiaSearch. створений для пошуку відео по усім сервісам PeerTube. 7 січня 2021 року випущена версія 3.0.0 з підтримкою потокового мовлення (live streaming) з доставкою контенту у режимі P2P. 28 квітня 2022 року Європейський наглядовий орган із захисту даних (EDPS) запустив офіційну відеоплатформу EU Video інституцій, органів та агенцій ЄС (EUI) ActivityPub на базі PeerTube.

Технологія PureTube

PeerTube використовує технологію WebTorrent. На кожному сервері є торент-трекер, і кожен веббраузер, що переглядає відео, також ділиться ним. Система працює через об'єднання серверів, керованих незалежними власниками. На кожному сервері PeerTube можливо самостійно розміщати будь-яку кількість відео та інтегруватися з іншими серверами, щоб користувачі дивитись свої відео у одному користувацькому інтерфейсі. PeerTube використовує протокол ActivityPub для забезпечення децентралізації та сумісності з іншими різноманітними сервісами, що може запобігти прив'язці до постачальника і робить його більш стійким до цензури.