Децентралізація - це крок в майбутнє

WEB3

WEB3:
нова технологія всесвітьої павутини

Централізація допомогла залучити мільярди людей до всесвітньої мережі та створила стабільну, надійну інфраструктуру для неї. Однак при цьому кілька централізованих організацій мають великий вплив на великих ділянках всесвітньої мережі, в односторонньому порядку вирішуючи, що слід дозволяти. Web3 дає змогу розв’язати цю дилему. Замість мережі, монополізованої великими технологічними компаніями, Web3 впроваджує децентралізацію, створюється, керується користувачами та належить саме їм. Web3 передає владу в руки окремих осіб, а не корпорацій. Хоч дати чітке визначення, що таке Web3, складно, створення цієї версії мережі регулюється кількома основними принципами:

Ідеї Web3

Ідеї WEB3: • Децентралізована: на відміну від інших версій Інтернету, де великі його ділянки перебувають під контролем і у власності великих компаній і організацій, право власності у Web3 розподіляється між розробниками та користувачами
• Не потребує дозволів: кожен має однаковий доступ до участі у Web3, і нікого не буде виключено.
• Власна платіжна система: у ній використовується криптовалюта для витрачання та надсилання грошей в інтернеті, замість того щоб покладатися на застарілу інфраструктуру банків.
• Не вимагає довіри: вона працює на основі стимулів і економічних механізмів, а не покладається на надійні треті сторони.

Ідентифікація

Традиційно, потрібно створювати обліковий запис для кожної платформи, яку ви використовуєте. Наприклад, у вас може бути обліковий запис Twitter, чи YouTube. Хочете змінити своє відображуване ім’я або зображення профілю? Це потрібно зробити в кожному обліковому записі. У деяких випадках можна використовувати вхід через облікові записи соцмереж, але це створює всім відому і болючу проблему — цензуру. В одну мить ці платформи можуть заблокувати вам доступ до всього вашого онлайн-життя. Що ще гірше, для створення облікового запису багато платформ вимагають від вас довірити їм вашу особисту інформацію.Web3 вирішує ці проблеми, даючи змогу контролювати свою цифрову ідентифікацію за допомогою адреси Ethereum і профілю ENS. Використання адреси Ethereum передбачає єдиний вхід для всіх платформ. Він безпечний, стійкий до цензури й анонімний.

Навчання

Web3 впроваджує нові парадигми, які вимагають вивчення інших ментальних, відмінних від тих, що використовуються у Web2.0. Подібна процедура навчання була необхідна, коли мережа Web1.0 набирала популярності наприкінці 90-х: прихильники всесвітньої павутини використовували безліч методів, щоб навчити громадськість користуваню: від простих метафор до телепередач. Мережа Web3 не складна, але інша. Навчальні ініціативи, які розповідатимуть користувачам Web2 про парадигми Web3, є життєво необхідними для успіху.

Володіння

Web3 дає вам право власності на ваше цифрове майно вельми оригінальним способом. Web3 дає можливість на безпосереднє право власності завдяки NFT токенам. І ніхто не зможе його відібрати у вас.